| AdytzuBV a întrebat:

As dori sa imi cumpar o placa noua pentru calculator.In momentul accesta am o placa video Intel HD Graphics 2500 pe care as vrea sa o schimb deoarece nu pot rula un joc la calitate mai mare de low-medium.....As dorii sa imi recomandati o placa pana in 150 de lei (preferabil) care sa isi faca datoria.Va intreb pe voi deoarece eu nu am experienta si acum 2 ani am cumparat o placa video si nu se potrivea...:/

Accesta este pc-ul din care nu am schimbat nicio piesa!
-4 gb RAM DD3
-Procesor IntelCore I3 3240T 2.90 GHz
-Placa video Intel HD Graphics 2500
-System model:10159

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Daca ce a recomandat CPAElites e prea mult pentru bugetul tau, iti recomand macar aceasta placa video : http://www.altex.ro/......216-01-20g
Daca joci la rezolutia 1280x720 sau 1024x768 sau 1280x1024 sau 1366x768, o sa ai o performanta destul de buna in jocuri, cat si cele mai noi aparute (care nu necesita minim 2GB memorie video).
Daca te decizi sa cumperi R7 240, NU cumpara modelul cu memorie DDR3, chiar daca are mai multa memorie, este mult sub modelul cu 1GB GDDR5.
La placa video R7 240 nu iti trebuie cine stie ce sursa.

| AdytzuBV explică:

System model: 10159

| CPAElites a răspuns (pentru AdytzuBV):

Salut.
Ai uitat sa spui ce sursa are sistemul? Si de catre cine e produsa!
Cu 150 lei gasesti doar porcarii mai slabe decat acel hd 2500!
Imi pare rau sa-ti spun dar daca vrei o placa video performarmanta care sa ruleze jocurile decent iti trenuie minim 450 lei.
Un GTX 750 TI ar fi potrivit sau macar un r7 360.

GTX 750 TI : http://www.emag.ro/......DTYLZBBBM/

R7 360 : http://www.emag.ro/......D5GHXYBBM/

| AdytzuBV explică (pentru CPAElites):

Nu stiu cum sa detectez sursa sistemului... Am citi pe net ca e pe o eticheta....la mine e modell 10159 si mai scrie 20V-------4.5A