| kMirke a întrebat:

Cum o sa ruleze Darksiders 1 si 2, fifa 13, metin, cs, Mafia 2 pe urmatorul pc : Procesor I3, 6 GB RAM DDR3, placa video nVidia GeForce GT 630? happy

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Ai instalat driverul la Nvidia Geforce.
Sa poata merge jocurile alea acolo iti trebuie grafica iar calculatorul n-are de unde sa scoata atata.
Cum a zis si Miranda29 Trebuie sa ai HIGH si instalarea driverului creste performanta ta la HIGH.
Succes!
http://www.geforce.com/drivers

| kMirke explică (pentru Mihail2020):

Nu prea am inteles cu driverul de la nVidia GeForce sad!

| Mihail2020 a răspuns (pentru kMirke):

Instalarea Driverului unui calculator aduce la o viteza mai mare la calculator.
Adica acuma merge in reluare, se incarca greu pana gaseste, etc.
Dupa ce am instalat driverul merge normal fara erori, grafica BUNA, 3D, merge bine,te ajuta sa faci multa lucruri intr-un timp foarte scurt.
Sunt pe diferite categorii INTEL, AMD, Geforce, Nvidia, etc.

| kMirke explică (pentru Mihail2020):

Pai da, am driverele la pc si mi le instaleaza cineva, banuiesc ca nu o mearga in reluare, ca pc-ul este nou nout.

| Mihail2020 a răspuns (pentru kMirke):

Daca pc este nou sau cumparat este obligatoriu sa iti dea un (CD/DVD) cu driverul la calculatorul tau.
Si pe acel CD/DVD iti instalezi driverul la calcualtor.
Orice firma te-ai duce neaparat cand cumperi un calculator sau laptop trebuie sa iti dea CD/DVD cu driverul sau.
Iar daca nu stii sa instalezi iti instaleaza ori un prieten ori cineva.
Sau daca ai pierdut CD/DVD le poti lua de pe net.

| kMirke explică (pentru Mihail2020):

Da, am vreo 5 CD / DVD ale pc-ului cu driverele! Multumesc mult de tot! happy

| Mihail2020 a răspuns (pentru kMirke):

Cu placere.

7 răspunsuri:
| Miranda29 a răspuns:

Pararea mea este ca o sa rulezi la detalii High, dar depinde si de memoria VRAM pe care o detine placa ta video, daca are minim 1gb nu o sa-i probleme cu nici un joc.