| In33dH3lP a întrebat:

Cum pot sa aflu daca piesele la un calculator sunt compatibile!
Multumesc Funda

9 răspunsuri:
| LiviuAlexoiu a răspuns:

Cauti informatii pe google, sau intrebi specialisti! big grin

| In33dH3lP explică (pentru LiviuAlexoiu):

Am cautata dar nu gasesc crying si specialisti de unde

| KodrutZ a răspuns (pentru In33dH3lP):

Ce timpenie de intrebare e asta? Zi citi bani ai si ce vrei sa iti cumperi si vei primi sfaturi.

| In33dH3lP explică (pentru KodrutZ):

Frate eu am anumite piese pe care vreau sa le iau...

| KodrutZ a răspuns (pentru In33dH3lP):

Si care is alea frate?

| In33dH3lP explică (pentru KodrutZ):

Uita-te aici http://www.tpu.ro/......s-vrea-sa/ mersi

| KodrutZ a răspuns (pentru In33dH3lP):

Daca incepi cu FX-8350 deja ai inceput prost... iti zic si de ce - eu sint fan AMD, dar am procesor Intel. Acum vreun an cind mi-am facut upgrade, am stat si m-am benoclat un pic si am concluzionat ca pentru a avea o platforma performanta pe AMD, e nevoie sa bagi mult mai mult in placa de baza, memorie si racire, decit in cazul Intel.
Uite ca idee ce ti-ai lua in bugetul tau (mai adaugi o carcasa, unitate optica nu iti trebuie decit daca e musai sa folosesti cd-uri/dvd-uri, pentru boot exista stickurile USB, mult mai comode) - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/700988/

| marian_3880 a răspuns:

Compatibile cu ce? lasa-mi id prin mesaj privat!

| In33dH3lP explică (pentru marian_3880):

Nu ma lasa pe privat! Am auzit ca placa video procesoru... trebuie sa fie compatibile cu placa de baza si eu nu stiu daca sunt compatibile cum aflu!