| justyoung9 a întrebat:

Cum pot sa salvez un print screen ca o imagine de tip jpg?

Răspuns Câştigător
| Solon a răspuns:

Cauta irfan view pe google. Este un programel foarte mic pentru editare foto. Il instalezi si e foarte simplu apoi.
Apesi butonul PrtScrn apoi te duci in Irfan View dai "paste" acolo si decupezi ce parte din poza vrei selectand cu cursorul si apoi apasand "ctrl" + "y". Bafta!

3 răspunsuri:
| bogdanstan a răspuns:

Pai in Window 7 poti folosii snipping tool, dupa ce ai facut print screen-u poti salva in ce format vrei. bafta

| justyoung9 explică (pentru bogdanstan):

Canon MP 250

| bogdanstan a răspuns (pentru justyoung9):

In legatura cu imprimanta, am si eu aceeasi imprimana. Intri in "Canon MP Navigator EX" dupa care dai la "One Click" si apoi la "Custom". Default e pus pe auto si poti sa il pui pe ce doresti tu: document, poze etc. Bafta. (Initial cand am vazut intrebarea, intrebai cum poti salva in format jpg si nu pdf dupa scanare)