| LaccboGaming a întrebat:

Cum pot vedea cata memorie suporta laptop-ul meu eu in prezent am 2gb. Dau funda la cine stie.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am gasit pe site-ul Acer asta: http://www.acerdirect.co.uk/......ersion.asp
Acolo scrie maxim 2GB si la 667 Mhz frecventa maxima.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune denumirea si modelul laptopului.

| LaccboGaming explică (pentru Salontanul):

Am cautat vreau un program leptopul nu prea se gaseste cauta tu sa vezi la laptopul asta : Acer aspire 5715Z. Iti dau funda daca gasesti.

| LaccboGaming explică (pentru Salontanul):

Acolo scrie ca cu 2gb maxim vine leptopul poti sa ii faci upgrade pana la 3-4 o sa incerc dar iti dau funda.

| Salontanul a răspuns (pentru LaccboGaming):

Nu. Ala este site-ul oficial si scrie asa:
Maximum internal memory 2 GB
Iar mai jos: Internal memory 2048 MB.
Adica: maxim sunt 2Gb si are pe el maximum adica 2048:1024= 2 Gb.

| LaccboGaming explică (pentru Salontanul):

Stiu ca acum 2 saptamani am bagat 3 gb si a mers fara nicio probleam. Dar i-am scos pentru ca eu testez laptopuri si le vad.

| Salontanul a răspuns (pentru LaccboGaming):

Inseamna ca acolo se refera la 2 Gb pe slot. E ceva in neregula. Poate ca ai dreptate.

| LaccboGaming explică (pentru Salontanul):

Eu asta stiu inainte sa le vand ii spun la cumparator daca vrea sa ii mai bag rami si testez si nu stiam sigur.

| Salontanul a răspuns (pentru LaccboGaming):

Am gasit pe site-ul Acer asta: http://www.acerdirect.co.uk/......ersion.asp
Acolo scrie maxim 2GB si la 667 Mhz frecventa maxima.

| Lucïän_Epure_2001 a răspuns:

8 GB