| robert0802004 a întrebat:

Cum poti trimite un mesaj in minecraft?

Răspuns Câştigător
| semi561 a răspuns:

Ca sa deschizi chatul din minecraft apesi pe t! poti sa scrii /tell sau/msg Numele jucatorului mesaj cam ata ar fihappy

5 răspunsuri:
| SpyDeck a răspuns:

Daca vrei sa trimiti un mesaj unui player scrie asa

/tell numele payerului mesajul tau
funda?

| robert0802004 explică (pentru SpyDeck):

Cum adica tell?

| Alfista_Yo_1980 a răspuns (pentru robert0802004):

/tell asta e comanda cu care poti vb in privat cu cineva, de exemplu /tell adi ce faci? Acest mesai ii va aparea numai lui adi iar tell vine din engleza si inseamna "a spune"
Sper ca te-am ajutat...va astept in vizita si pe server meu...cautam jucatori la greu si helperi..de abia l-am deschis de 2 zile
Mc.Lumea-Mea.Ro
MErsi...sper ca te-am lamurit laughing

| cucos a răspuns:

Apesi t dar daca nu merge nici asta intri la optiuni si cauti chat si daca scrie chat off apesi pe el si o sa mearga

| MessyVasy a răspuns:

/gamemode 1 ca sa zbori big grin