| Komarov a întrebat:

Cum sa dau share mai mult la placa video interna o am de 256 si vreau sa o fac de 512... cica sunt setari din bios dar ziceti-mi si mie unde apas ca sa pricep si eu.Si am o placa de baza Gigabyte

4 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Se poate seta din bios, depinde desigur ce verziune ai. Dar cu ce rost? oricum ai face tot folosesti o placa video onboard. Nu faci nimic decat sa iei un part si sa faci din ea o besina. esti tot acolo

| Andrei7520152 a răspuns:

Chiar daca reusesti nu vei simti nu stiu ce mare diferenta la jocuri sau filme. nu avem de unde sa stim 'unde trebuie sa apesi' ca fiecare bios e putin diferit. nici nu e sigur ca BIOS-ul tau are aceasta optiune. sapa BIOSul si vezi
http://www.pcworld.com/article/159114/increase_onboard_ram.html

| xWeasel a răspuns:

Mai bine iti iei placa video noua nu cred ca se poate face cv sa maresti performanta

| Komarov explică (pentru xWeasel):

Eu am cerut doar o metoda nu o parere k de cumparat placa video o sa-mi cumpar dar pana atunci merge pe placa onboard