| Blacksaber a întrebat:

cum sa fac? deci mi-am luat un joc si cand il pun la instalat nu am spatiu in C si sterg tot tot si dupa cand il pun la instalat imi spune ca spatiul e full cum dreq?si am sters toate chestiile nefolositoare si jocul cere doar un 1Gb?(poate e idioata intrebarea dar nu va suparatilaughing

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Si tu cat spatiu ai liber? Si ai aruncat Cosul de gunoi? Ai dat si un restart dupa ce ai aruncat tot din Recycle bin? La jocuri este vorba si de resurse nu numai de spatiu disponibil. Deci pentru descarcare joc ai nevoie de 1Gb dar pentru a te juca, ai nevoie de 4 Gb de exemplu pentru a memora salvarile din joc si alte procese.Mai muta si in alta partitie ceea ce nu vrei sa arunci ca sa eliberezi spatiul.

| FlorinDrg a răspuns:

Incearca sa faci o defragmentare a partitiilor. In caz nu nu sti mai jos ai un tutorial.
http://expertutorial.ro/tutorial-cum-dam-defragmetare-unei-partitii/