| gAbY4Fun1 a întrebat:

Cum sa fac sa imi mearga jocurile mai bine? Adica sa nu mai (sacadeze la rezolutii mari)De EX AC3 LA 1280X720 (SAU CEVA DE GENUL)cat sa se vada full screen imi merge 10-15 fps adica se blocheaza, la rezolutii mici imi merge 15 fps + imi merge bine dar nu imi place ca nu se vede full screen.Cum fac sa nu se mai sacadeze sau macar sa nu se vada intre 2 bari ci fullscree, FunDa

Răspuns Câştigător
| JustCooL a răspuns:

Incearca ca la Shorcut sa dai click dreapta ->Properties ->Compatibilyty->Run this program in compatibilyty mode (bifezi)->windows 7
Dupa ce intri in joc CTRL+ALT+DELETE ->Processes->Click dreapta pe aplicatie->Set priority->Realtime

Funda?

4 răspunsuri:
| javiga a răspuns:

Frate daca pc tau nu poate duce jocul nu il mai forta ca o sa se arda si dupa aia nici mario nu mai joci!

| AndyTudor a răspuns:

Depinde de monitorul tau. Daca e plat mare merge fara probleme ce rezolutie ai pus tu mai sus, dar poate fi si de la placa video cel mai probabil cumpara una mai moderna si iti va merge.

| adalian22 a răspuns:

Am si eu o problema, de la un timp imi sacadeaza jocurile si mie, joc gta 5 i-mi merge super bine am placa video dedicata 8GB. 2 terra si tot sacadeaza, merge la inceput bine cam 15 20 de minute si dupa aia incepe sa sacadeze incet din ce in ce mai tare