| Iliutz a întrebat:

Cum schimb rami de la laptop la calculator vreau asta pentru ca.La laptop am placa video mica si rami multi si la calculator am placa video mare si procesorul dar nu am decat 1 ram.Cum schimb placa ram

Răspuns Câştigător
| Angel31 a răspuns:

In primul rand am sa te rog sa reformulezi intrebarea ta sa primesti si raspunsul mult asteptat.

1. Memoria RAM de laptop nu se potriveste la Desktop.
2. Placa video la laptop din cate am inteles eu e posibil sa fie share, poti mari capacitatea placi din bios.
3. Daca nu ai cunostintele hardware primare nu iti recomand sa iti bagi nasul in carcasa Desktopului.

Incearca sa varbosti cu prietenii tai poate cineva are cat de cat cunostinte hardware si poate sa te supravegheze eventual sa iti ofere mai multe detalii referitoare la sistemul tau.

3 răspunsuri:
| Baddboy a răspuns:

Prostie mai mare ca asta rar vezibig grin
si cum adica ai numa un ram?rolling on the floor
poate o placuta vrei sa zici:p
nu poti schimba!

| Iliutz explică:

1 gb ram

| Angel31 a răspuns:

@tinu, vrei sa demonstrezi ceva si noi nu stim? consideri ca fiecare om este obligat sa stie tot ce orice meserie de pe aceasta planeta? omul a incercat sa se exprime cum a stiut mai bine, eu am incercat sa ii ofer un raspuns cat mai inteligent fara sa il fac sa se simta prost, neplacuta reactia ta.