| Tigrrr a întrebat:

Cum se afla un IP de pc?
Cum se da flood? sau DDoS?
Funda la cel mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
| AstroNoot a răspuns:

IP-ul altor PC-uri se afla doar de la respectivul utilizator.Program de flood foarte bun e LOIC( Low Orbit Ion Cannon). DDoS se realizeaza cu calculatoare de tip sluga. Exista un calculator principal (BotMaster) care infecteaza alte calculatoare cu un virus si le detine controlul(botnet). DDos nu poti face decat daca esti foarte priceput si ai ceva cunostinte de hacking

| MentalDisorder2 a răspuns:

Ip-ul il aflii tastând in CMD (cauti cmd in computer)
ipconfig
Si-ti da ip-urile din pc de la router daca ai router sau de la cablu daca ai cablu bagat direct in pc.
Si flood sau ddos se da cumparant un cont de la nu stiu ce cu netu, care-ti permite sa opresti netu unuia sau mai multora.
Dar se pedepseste cu amenda sau inchisoare daca e abuzata faza.
big grin Sper ca te-am ajutat macar un pic.