| forsakenzack a întrebat:

Recent, cineva imi da DDOS (flood). Cum pot sa ma protejez de DDOS? Sau pot sa il raportez politiei?

3 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, foloseste un VPN
http://www.hotspotshield.com/
Degeaba il raportezi politiei, daca eram si noi ca alta tara civilizata puteai sa-l bagi si in puscarie, dar asa nimanui nu-i pasa. Poti suna la provider-ul tau de internet si le poti spune ce ti s-a intamplat si sa le ceri sa-ti schimbe ip-ul. Cel care-ti da flood cel mai probabil ti-a aflat contul de skype si asa iti poate afla si ip-ul.
Sa poti scapa de flood fa asta:
1. Restart la modem-ul tau de internet
2. Download Hotspotshield
3. Restarteaza-ti pc-ul
4. Porneste hotspotshield
5. Downlodeaza malwarebytes si fa o scanare
6. Porneste firewall-ul de la windows.