| cosminache a întrebat:

Si ce se intampla cu calculatorul victimei daca ii dau flood ip cu comenzile acelea in DDOS (daca asa se numea).

5 răspunsuri:
| omide a răspuns:

Nimic
iti ocupi timpul degeaba

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flood este trimiterea repetata de pachete dar fara ca acestea sa mai astepte raspunsul.
Depinde de conexiunea de internet insa de la food se poate arde placa de retea.
De asemenea exista situatii in care sistemul informatic floodat poate pierde date importante, in acest caz se poate adresa politiei cu o simpla plangere urmand ca furnizorii de internet a victimei dar si a persoanei care flodeaza sa furnizeze date privind adresa IP din logurile serverului, apoi problema este ca si rezolvata.

| insatiable a răspuns:

Floodul reprezinta trimiterea de pachete pe conexiunea "victimei".
Pentru a avea internet e nevoie de trimitere si receptie de "pachete". In momentul in care tu trimiti pachete multe/flood ii incarci victimei conexiunea si nu mai poate trimite pachete. Adica ii tai netu. cu pc'ul victimei nu se intampla nimic. doar ramane fara net.

| gondar a răspuns:

Ii spuraincarci PC-ul, adica ce inseamna asta?:inseamna ca ii faci PC-ul sa mearga foarte greu, pentru ca flood e ca si cum ai incarca o pagina de net cu 100 de programe deodata.Adica e ca si cum i-ai fi incarcat memoria cu programe pana la limita.Si de aceea ii merge greu, dar daca opresti flood-u isi revine. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu xD