| TomaZLR a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare mai serioasa despre DIGI, cumva cei de la DIGI au protectie Anti Flood/DDoS?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Ma pricep destul de bine la PC-uri dar cand s-a predat retelistica eu am chiulit de la scoala laughing
Daca sunt un client persoana fizica am un amarat de pc si un router securizat, un IP dinamic, ce imi face mie un atac DDOS de exemplu? am eu server? Nu.
Deci cu alte cuvinte Denial-of-Service se face asupra serverelor si/sau siteurilor, nu asupra PC-ului unui singur tertwinking
Actual atacurile DDoS folosesc botnet, deci e bine sa ne securizam cu toti PC-urile sa nu facem fara sa vrem parte din reteaua criminalilor cibernetici.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Protectiile fac parte din sistemele de siguranta a firmelor /institutiilor si sunt secrete interne.

Răspuns utilizator avertizat