| ioanna_5708 a întrebat:

Cum se face un print screen?

Răspuns Câştigător
| HuminiucEmilian a răspuns:

In dreapta tastaturii sunt butoanele acestea adica mai sus de sageti.
uitate mai jos unde scrie prt scr sysrq apesi butonul [prt scr sysrq]
((prt scr sysrq))/scroll lock/pause break
insert/home/pageup
delete/end/pagedown
dupa care intri in paint si apesi ctrl + V si apare poza acolo si o salvezi

2 răspunsuri:
| Kristtine a răspuns:

Simplu. Vezi că pe tastatură ai Print Screen- Sys rq, apasă acolo apoi te duci pe paint şi apeşi ctrl + v. Dacă ai photoscape, apeşi pe screen capture, la capture full screen.
Numai bine!

| chibiusa a răspuns:

Apesi tasta prt scr (este deasupra celor cu delete, insert etc), apoi deschizi paintul si dai pate.
gata, print screen rezolvat cu succes