| AditaRd a întrebat:

Daca ai 3 terte la remi etalat poti sa te cobori?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde ce reguli stabiliti voi. Eu cand jucam era obligatorie macar o suita.

Elianna
| Elianna a răspuns:

La inceputul jocului se stabileste de catre voi cum se joaca atunci. Ca sunt multe reguli pe care unii le respecta altii nu. Eu stiu ca trebuie sa ai minim 45 de puncte numarate pe carti si sa ai o suita si o culoare. Dar... daca hotarati altfel...asa sa fie.
Jocul vostru...regulile voastre. Numai ca trebuiesc acceptate de catre toti.