| painter a întrebat:

Daca am placa video ATI RADEON HD 4600 pot sa ma joc crysis 3 pe pc?

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu, nu cred ca s-a lucrat la o modificare in asa fel in care sa se poata juca jocul fara tehnologia Dx 11, a placii video.

| painter explică (pentru SilviaDulcik):

Pai culmea ca mi-am instalat DX 11 pe pc si sa instalat fara probleme si la propietatile calculatorului arata ca este in functiene dx11-le

| SilviaDulcik a răspuns (pentru painter):

Unde? In Dxdiag? Sistemul de operare are saracul instalat Dx 11 dar daca placa video nu stie DirectX 11 nu are ce sa faca cu tehnologia.