| TarbanNicolae a întrebat:

Daca am ryzen 5 5600g pot pune in viitor un rx 6700 10gb cu acest procesor, ma refer daca vor rula jocurile pe placa video dedicata sau intergata

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Da, poti pune in viitor un rx 6700 si automat jocurile vor rula pe placa video dedicata! Cand nu exista o placa video dedicata numai si numai atunci jocurile ruleaza pe placa video integrata, imediat ce instalezi o placa video dedicata, ii ia rolul celei integrate automat fara ca tu sa faci ceva!
Insa trebuie sa stii ca acea placa video nu va rula la puterea ei maxima deoarece procesorul este foarte slab pentru acea placa video, pentru ca procesorul si placa video lucreaza impreuna in jocuri iar daca unul din ei e mult mai slab celalalt trebuie sa-l ajute sa faca fata, dar totusi diferentele vor fi enorm de mari cand ii va lua locul celei integrate!