| Maxim_David_1990 a întrebat:

Daca am un PROCESOR CU placa video integrata pot SA MAI ADAUG inca o placa video?
, MS

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Daca este vorba de un laptop, nu-i poti adauga o placa video daca are numai placa video integrata. Dar daca este vorba de un desktop atunci trebuie sa te asiguri ca ai spatiu suficient in carcasa si ca sursa are conectorii necesari in cazul anumitor placi.

| HandaSei a răspuns:

Logic! Placa video integrată în procesor de regulă este mai slabă și se folosește strict pentru Desktop, adică tot ce vezi fișat în majoritatea timpului și rularea video! Poți rula și jocuri... dar după cum am spus, nu pentru asta este destinată!
În timp ce placa video dedicată este strict folosită pentru Gaming!