| AdMiRaTor a întrebat:

Daca am un sistem slab si o dihanie de monitor cu rezolutia maxima 1680 x 1050 HD, imi afecteaza performanta? Mereu stau pe 1680 x 1050 pe monitor. la jocuri o daa mai mic etc.
Niste recomandari va rog.

1 răspuns:
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Daca sitemul te lasa la rezolutia de 1680 x 1050 atunci nu o sa te afecteze.

Insa este posibil ca anumite aplicatii/jocuri sa iti schimbe rezolutia la cea mai optima.

Ca recomandare ar fi sa folosesti un conector digital la pc (asta daca iti permite). HDMI sau DVI-D.