| SТΞPHΛЛ a întrebat:

Daca aveti vreo idee cum se numea jocul acela de strategie pe care trebuia sa-l descarci si se juca online, era ceva cu harta globului si tin minte ca fiecare jucator avea cate o tara pe care trebuia sa o conduca, iar fiecare tara avea mai multe orase pe care le puteai dezvolta in timp. Puteai sa faci aliante cu alte tari, sa faci schimb de materii prime, era si un ziar cu topul celor mai dezvolate tari si cu ultimele noutati. Iti puteai distribui trupele si sa le trimiti sa cucereasca un oras sau sa mearga in sprijin la unul din aliatii tai. Tarile care erau la ocean sau mare puteau sa-si construiasca port, iar restul gari, centre de recrutare a soldatilor sau ziduri de aparare. Scopul jocului era sa cuceresti cat mai multe tari, sau chiar pe toate (daca nu ma insel). Si tot jocul, sau ma rog partida dura mai multe saptamani.
Cei care stiu cum se numea jocul va rog sa raspundeti chiar daca nu e cel corect, dar macar incercati. Raspunsul castigator are garantat funda!

Răspuns Câştigător
| Motherfuckeru a răspuns:

ERepublik sau ceva de genu?!

| SТΞPHΛЛ explică (pentru Motherfuckeru):

Nu, nu e asta, dar oricum l-am gasit dupa cateva ore de sapaturi arheologice, se numea Supremacy 1914. Multumesc totusi ca ai incercat.winking