| Cojenelu_Bogdan_1997 a întrebat:

Daca instalez windows 10 pe un PC mai vechi care nu e foarte performant o sa mearga mai rau sau mai bine?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu are minim 4 gb ram, un hdd de 500 gb, un procesor i3, quad core, nu il instala, va merge mai greu.

| AlexDFY a răspuns:

Cu niste setari, de oprire a update urilor automate, o sa mearga mai bine.

| TheMinedPlumbob a răspuns:

Windows 10 are o performanta OK pe aproape orice calculator.
Pentru a rula Windows 10, ai nevoie de 1 GB RAM, 16 GB HDD, un procesor de 1 GHz minim, o rezolutie de 800x600 la monitor si de o placa video care suporta Direct X. In concluzie, Windows 10 poate rula si pe un PC din 2005.