| Florin_George_1995 a întrebat:

Dati-mi cateva jocuri faine care sa mearga pe win 7 sp1, 4 gb ram, procesor Intel c eleron g 1620 2.7 GHz, placa video Intel hd graphics 256 mb. Funda

10 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

Incearca Far Cry 1 si 2, Nfs Undercover, Prostreet, Most Wanted, Devil May Cry 4, Dead Space 1 si 2... Sunt multe jocuri care iti merg, majoritatea jocurilor aparute pana in 2009-2010, asta datorita placii video integrate care e de toata jena, procesorul si ramul sunt suficiente pentru majoritatea jocurilor aparute. Daca te intereseaza o placa video, vand eu un Hd 6670 1 gb DDr3 cu 2 ani garantie la super pretwinking

| Florin_George_1995 explică (pentru DuDDy24):

Ce pret?

| DuDDy24 a răspuns (pentru Florin_George_1995):

150 de lei, mai jos de atat nu prea pot sa o las, e aproape nouawinking

| Florin_George_1995 explică (pentru DuDDy24):

128 bit?
sau mai mult?

| DuDDy24 a răspuns (pentru Florin_George_1995):

Da, e pe 128 bit, dar ruleaza cam toate jocurile aparute, chiar si watch dogs cred ca ar merge la minim cu fps decent. Eu am jucat foarte multe jocuri noi si nu am avut nicio problema cu ea. De ex: Far Cry 3 (medium-high 35-40fps), Bioshock Infinite (high-40fps), Crysis 3 (medium-low 40 fps), Crysis 2(Ultra-40 fps), Devil May Cry 5(Ultra 60 fps), Grid 2 (medium-high 40-45 fps), Nfs Rivals (medium 30fps), Dead Space 3(Very high 50-60 fps), Assasin's Creed 3 (high-30fps), etc. Pentru mai multe detalii imi poti lasa mesajwinking. Apropo, mai are si 2 ani garantiewinking

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru DuDDy24):

Varianta ddr3 dabea ruleaza bf4 dar watch dogs..cumpara varianta ddr5 daca tot cumperi, eu am avut cele 2 varianta si sunt diferente mari intre ele.

| DuDDy24 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Deabia ruleaza battlefield 4? la 720p ruleaza bf4 pe mediu la 40-45 fps, eu zic ca il ruleaza bine pentru pretul ei. Watch dogs nu am rulat, nu am procesor de el, dar pun pariu ca il ruleaza si pe ala la minim, macar.
P.S.eu nu cumpar placa, eu o vandhee hee

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru DuDDy24):

Eu am avut neplacerea de a cumpara varianta ddr3 care din FERICIRE s-a stricat dupa 2 saptamani si am primit banii inapoi dupa care am cumparat varianta ddr5, in LoL era o diferenta de 20fps cu totul pe maxim intele cele 2 placi

| DuDDy24 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Da, intr-adevar varianta pe DDr5 e mai buna, dar cu vreo 10-15%. O diferenta de 20fps ai avut poate doar in anumite jocuri. De ex in battlefield 3 pe max nu poti avea diferenta asta, eu dau max 10 fps, in assasins creed 3 la fel, in crysis 3 nici nu se pune vorba de o diferenta asa mare.

| TheDarkMita a răspuns:

Unturned. (*minecraft + rust)