| Catalin_Flavius_1998 a întrebat:

Dati-mi si mie niste comenzi metin2ro [nu sunt gm] si ce fac comenzile respective

FUNDA!

4 răspunsuri:
| Resurrection a răspuns:

Am sa ti le zic pe cele mai des intalnite dar poti foarte bine sa cauti pe google :

/priv_empire
1 (Chunjo); 2 (Shinsoo); 3 (Jinno)
1 (dropp Yang); 2 (dublu dropp Yang); 3 (dropp obiecte); 4 (EXP) = max 1000%
Exemplu: /priv_empire 0 4 1000 24 (aceasta comanda dureaza 24 de ore, inseamna ca dupa 24 de ore iar o scrieti ca sa o activati)
/set max_hp
/set < Numele Jucatorului> max_sp
/polyitem (ID monstru) (aceasta comanda in loc sa aduca monstrul, il transforma in Glob de Transformare)
/item (Exemplu: /i 11971 – Armura de rege
/horse_level (Exemplu: /horse_level Ludy2013 21 = Cal Expert)
/set gold (Prin aceasta comanda in cateva nanosecunde poti avea cati bani doresti, doar scrii numele jucatorului, nr. de Yang si ai primit)
/level (Prin aceasta comanda poti avea ce nivel doresti, poti sa scrii LVL mic sau mare)
/u (Prin aceasta comanda vezi cati sunt online in harta unde te afli si tu)
/n (Prin aceasta comanda poti da anunturi peste tot in joc)
/warp (Prin aceasta comanda te poti teleporta la un jucator)
/tra (Prin aceasta comanda poti teleporta un jucator la tine)
/weak (Prin aceasta comanda monstrilor, pietrelor de Metin le raman 1 puncte la viata)
/purge (Prin aceasta comanda faci sa dispara pietrele de metin, monstri)
/pu (Aceasta comanda este prescurtare de la /purge si face exact ce face comanda /purge)
/kill (Prin aceasta comanda ucizi un player sau pe tine insuti)
/dc (Prin aceasta comanda poti da KICK unui jucator, GM, GA, oricui)
/x (Prin aceasta comanda faci zi in tot jocul)
/x 1 (Prin aceasta comanda faci noapte in tot jocul)
/xmas_snow 1 (Prin aceasta comanda faci sa ninga)
/xmas_snow 0 (Prin aceasta comanda faci sa nu mai ninga)
/poly (Prin aceasta comanda te poti transforma intr-un monstru. Ex: /poly 493 = Goo Pae)
/mob (Prin aceasta comanda poti chema un monstru. Ex: /mob 2291 = Dragonul Rosu)
/ma (Prin aceasta comanda poti chema un monstru, si sa-l pui pe modul agresiv)
/mc (Prin aceasta comanda poti chema un monstru, si sa-l pui sa patruleze prin oras)
/mm (Prin aceasta comanda poti chema un monstru, si sa-l pui pe modul de atacare)
/inv (Prin aceasta comanda devi invizibil)
/stun (Ameteste un jucator + nu se mai misca)
/slow (Incetineste un jucator)
/r (Regenereaza HP-ul si SP-ul)
/set align (Prin aceasta comanda poti da grad cuiva/tie. Ex: /set Ludy2013 align 20000 – Si o sa am gradul Admirabil astfel)
/goto (Prin aceasta comanda te poti teleporta in orice Regat. A – este Shinsoo, B – Jinno, C – Chunjo, iar 2 din fata lor reprezinta harta a 2-a)
/a (Prin aceasta comanda setezi nivelul jucatorului)
/set exp

| Catalin_Flavius_1998 explică (pentru Resurrection):

Sunt pentru metin 2 ro?

| Resurrection a răspuns (pentru Catalin_Flavius_1998):

Sunt pentru orice metin...comenzile sunt aceleasi pentru orice metin privat sau oficial.

| Cosmiy a răspuns:

/set s merge incet caracterul tau
/set r mergi repede
Funda?