| cosmin123bos a întrebat:

Dati-mi si mie un server misto de sa:mp in afara de gfzone sau b-zone. Cel mai bun primeste funda

9 răspunsuri:
| McXeroLm a răspuns:

• Istoric Server

S-a infiintat pe 29.04.2011 cu gandul de a crea o comunitate sa ma joc cu prietenii mei. La inceput eram in jur de 5-10 jucatori pe serverul de Sa:Mp insa dupa primele 2 luni serverul a inceput sa urce la 30-40 jucatori si am reusit cu ajutorul vostru sa detinem recordul de 100 jucatori Online. In momentul de fata sunt in jur de 30-40 jucatori constant si speram cu totii sa ajungem cat mai sus si sa facem ceva cat mai insemnat in lumea gamingului, sa deschidem cat mai multe servere si sa le populam cu jucatori seriosi. Va uram Bun Venit si o sedere cat mai placuta pe POWER-GAMING COMMUNITY

• Server Stats

HostName: SaMp.Power-Gaming.Ro | Iasi RolePlay Server
Address: 91.233.106.154 SAU samp.power-gaming.ro
Players: x / 200
Ping: 16
Mode: PG RPG v1.8
Map: Los Santos

• Factiuni

1). Los Santos Police Departament
2). F.B.I Agency
3). National Guard
4). Medics and Fireman
5). Nuestra Familia
6). The Japanesse Mafia
7). News Reporter
8). Hitman Agency
9). School Instructor
10). EastSide Bloods
11). WestSide Crips
12). NorthSide14
13). SouthSide13

• Joburi Secundare

1). Detective
2). Lawyer
3). Whore
4). Drugs Dealer
5). Car Jacker
6). PaperBoy
7). Car Mechanic
8). BodyGuard
9). Arms Dealer
10). Car Dealer
11). Bus Driver
12). Taxi Driver
13). Maturator
14). Fermier

• De ce Power-Gaming?

1). Servere UpTime 99,9%
2). Codurile sunt interzise
3). Membrii staffului isi fac datoria cat mai bine posibil si sunt corecti
4). Regulamentul e pe primul loc
5). Jucatorii comunitatii sunt maturi, asa incat ai cu cine sa discuti
6). Se tin cont de opiniile jucatorilor
7). Support 24/7
8). Orice problema se rezolva in maximum 24 ore
9). Experienta acumulata dealungul timpului in domeniul gamingului se reflecta asupra calitatii serverelor
10). UpDate-uri saptamanale
11). Prieteni noi

• Alte Detalii:

» Primiti Level 2 de start
» Primiti 100.000$ de start
» Avem peste 20 de Masini Personale
» Avem peste 30 Case
» Avem peste 15 Business-uri
» Toate intrarile apeleaza la tastele [F] sau [Enter]
» Serverul este deschis doar in orasul numit Los Santos
» Orice intrare/iesire intr-un interior este insotita de un Pickup + un 3DText Label
» Jucatorii pot face imprumut la banca si li se extrage la fiecare payday o suma sau pot achita total sau partial
» Avem 19 NPC-uri pe Server, 4 AutoBuse si 15 in magazine ( GunShop, SexShop, 24/7, etc... )
» Avem un Sistem de Rival War ( Bataie pe Teritorii ) intre Gangurile / Mafiile Rivale
» Banul se da pe Zile sau Permanent si expira Automat ( in caz ca e pe zile )
» Fiecare factiune are Spawn Principal ( HQ ) , Spawn Secundar, Sala de Antrenamente.
» Pe Server nu ve-ti gasi BUGURI. Ce este important, nu se pot produce bani din buguri, economia fiind foarte buna
» Va puteti imbraca din Magazinele de Haine ( Binco ) sau ZIPP-ul din MALL cu BANDANE, OCHELARI, SEPCI
» Va puteti TUNDE la FRIZERIE
» La masini puteti pune NEOANE, RIDICA CAPOTA, RIDICA PORTBAGAJ-ul, APRINDE FARURILE
» Puteti depozita ARME sau ARMURA in PortBagaj-ul masinii
» Membrii Gang-urilor sau Mafiilor pot depozita in HQ Droguri sau Materiale
» Puteti arunca armele pe jos, astfel incat ceilalti jucatori sa le vada si sa le poata lua
» FOARTE MULTE chestii pe care nu le-ati vazut pana acum in SA:MP si care va vor impresiona PLACUT.
» GameMode-ul o sa va lase o impresie foarte placuta

| SiMpLy a răspuns:

Intra pe rpg.xpire.ro:7777 e RolePlay si e foarte frumos!

Comunitatea: www.xpire.ro!

| CreakTudor a răspuns:

SAMP.BounceME.NET

Slots : 50

Host : ZeroPing

Site: http://bgamerz.com

Forum: http://bgamerz.com/forum

Incepeti cu LEVEL 5

Inecepeti cu 300.000 $

Factiuni [Se cauta lideri]

Police Department
Federal Bureau of Investigation
National Guard
Medics
The Mafia
Varios Los Aztecas
Ballas
Grove Street
The Triads
Los Santos Vagos
Taxi
License Faction
News Reporter
Hitman Agency
Bikers

Joburi
1.Detective
2.Lawyer
3.Whore
4.Drugs
5.Car Jacker
6.New Reporter
7.Detective
8.Bodyguard
9.Arms Dealer;
10.Car Dealer
11.Boxer
12.Bus Driver
13.Paper Boy
14.Trucker
15.Garbage C.

Sisteme Eventuri
Horse Race ( Pariuri pe cursele de cai )
NRG Stunt
Last Tank Standing
Derby Destruction
Hunter Destruction
Servieta Event
Last Boat Standing
Last Car Standing
GunGame
Hunting Event
Race Event
Trivia

Serverul contine urmatoarele
Sistem ONLINE avansat pentru BLACK LIST / in curand si pentru BAN LIST / WARN LIST / PAY LIST acesta se afla aici http://bgamerz.com/rpg
Sistem WAR ( /startwar /topwar /mykills /score )
Sistem masini personale
Sistem Rob ( poti jefui banca/24/7 )
Sistem Failed Contracts ( La 5 fail-uri membrul Hitman Agency este demis automat )
Sistem Minieventuri
Case personale
Bussines-uri
Interior la avionul SHAMAL, apasati pe G pentru a intra in SHAMAL.

Comenzi SPECIALE
/ghostrider ( Doar pentru Bikers )
/c4 ( Doar pentru Hitman Agency )
/bombcar ( Doar pentru Hitman Agency, daca explodeaza masina si in ea este contractul, atunci hitmanul va indreplini asassinarea lui )
/wl sau wanted ( Wanted list avansat, actualizare automata si sta mereu pe ecran lista cu wanted, atat timp cat voi aveti wanted list on )

IMPORTANT
Recrutram Helperi si Lideri
Masinile personale, caselse si bizurile se dau gratuit

[center][b][color=#ff0000][size=5]SAMP.BounceME.NET[/size][/color][/b][/center]
[center][b][color=#ff0000]Slots : 50[/color][/b][/center]
[center][b][color=#ff0000]Host : ZeroPing[/color][/b][/center]
[center][b][color=#ff0000]Site: [url=http://bgamerz.com]http://bgamerz.com[/url][/color][/b][/center]
[center][b][color=#ff0000]Forum: [url=http://bgamerz.com/......][/center]
[center][b][color=#ff0000]Incepeti cu LEVEL 5 [/color][/b][/center]
[center][b][color=#ff0000]Inecepeti cu 300.000 $[/color][/b][/center]
[center] [/center]
[b][size=5][color=#ff0000][u]Factiuni [[/u][/color][color=#00ff00][u][i]Se cauta lideri[/i][/u][/color][color=#ff0000][u]][/u][/color][/size]

[color=#0000ff]Police Department[/color]
[color=#0000ff]Federal Bureau of Investigation[/color]
[color=#000080]National Guard[/color]
[color=#ffa500]Medics[/color]
[color=#ff0000]The Mafia[/color]
[color=#00ffff]Varios Los Aztecas[/color]
[color=#9900cc]Ballas[/color]
[color=#006400]Grove Street[/color]
[color=#a52a2a]The Triads[/color]
[color=#ffd700]Los Santos Vagos[/color]
[color=#ffff00]Taxi[/color]
[color=#ffa07a]License Faction[/color]
[color=#800000]News Reporter[/color]
[color=#add8e6]Hitman Agency[/color]
[color=#cc66ff]Bikers[/color]

[color=#ee82ee][size=5][u]Joburi[/u][/size][/color]
1.Detective
2.Lawyer
3.Whore
4.Drugs
5.Car Jacker
6.New Reporter
7.Detective
8.Bodyguard
9.Arms Dealer;
10.Car Dealer
11.Boxer
12.Bus Driver
13.Paper Boy
14.Trucker
15.Garbage C.

[size=5][color=#ffff00][u]Sisteme Eventuri[/u][/color][/size]
[color=#00ff00]Horse Race ( Pariuri pe cursele de cai )[/color]
NRG Stunt
Last Tank Standing
Derby Destruction
Hunter Destruction
Servieta Event
Last Boat Standing
Last Car Standing
GunGame
Hunting Event
Race Event
Trivia

[size=5][color=#ff0000][u]Serverul contine urmatoarele[/u][/color][/size]
[color=#ff8c00]Sistem ONLINE avansat pentru BLACK LIST / in curand si pentru BAN LIST / WARN LIST / PAY LIST acesta se afla aici [url=http://bgamerz.com/rpg]http://bgamerz.com/rpg[/url][/color]
[color=#afeeee]Sistem [/color][color=#00ff00]WAR[/color][color=#afeeee] ([/color][color=#008000] /startwar /topwar /mykills /score[/color][color=#afeeee] )[/color]
[color=#afeeee]Sistem [/color][color=#00ff00]masini personale[/color]
[color=#afeeee]Sistem [/color][color=#00ff00]Rob[/color][color=#afeeee] ( [/color][color=#008000]poti jefui banca/24/7[/color][color=#afeeee] )[/color]
[color=#afeeee]Sistem [/color][color=#00ff00]Failed Contracts[/color][color=#afeeee] ( [/color][color=#ffff00]La 5 fail-uri membrul Hitman Agency este demis automat [/color][color=#afeeee])[/color]
[color=#afeeee]Sistem [/color][color=#00ff00]Minieventuri[/color]
[color=#afeeee]Case personale[/color]
[color=#afeeee]Bussines-uri[/color]
[color=#afeeee]Interior la avionul SHAMAL, apasati pe G pentru a intra in SHAMAL.[/color]

[size=5][color=#3366ff]Comenzi SPECIALE[/color][/size]
[color=#00ff00]/ghostrider ( Doar pentru Bikers )[/color]
[color=#00ff00]/c4 ( Doar pentru Hitman Agency )[/color]
[color=#00ff00]/bombcar ( Doar pentru Hitman Agency, daca explodeaza masina si in ea este contractul, atunci hitmanul va indreplini asassinarea lui )[/color]
[color=#00ff00]/wl sau wanted ( Wanted list avansat, actualizare automata si sta mereu pe ecran lista cu wanted, atat timp cat voi aveti wanted list on )[/color]

[size=5][color=#ff0000][u]IMPORTANT[/u][/color][/size]
[color=#ff0000]Recrutram Helperi si Lideri[/color]
[color=#ff0000]Masinile personale, caselse si bizurile se dau gratuit[/color][/b]

| YoBinder a răspuns:

Samp.theonecs.ro este un server de godfather aveti sansa la helper daca aduceti playeri si daca intrati spuneti ca va adus Sonofhell!

| Rusu_Andrei_1997_Hnt6 a răspuns:

HostName: GameLife: StreetGame RPG-GF Pro-Official [0.3z]
Address: 185.36.253.149:7777
Players: 0 / 50
Ping: 23
Mode: PG:RP v4.8c
Map: LS and SF

| Mycko97 a răspuns:

HostName: Mistocarii Roleplay! New Generation. [0.3e]
Address: 94.176.163.66:7777
Players: xx / 60
Ping: 29
Mode: Mistocarii v1.2
Map: San Andreas Uite aici amn server frumos deschis d ecurand! intra daca iti place si poti veni si cu prietenii! Caut amdini/helperi/lider! big grin

| Mycko97 a răspuns:

HostName: Mistocarii Roleplay! New Generation. [0.3e]
Address: 94.176.163.66:7777
Players: xx / 60
Ping: 29
Mode: Mistocarii v1.2
Map: San Andreas foarte frumos servrul

| Mycko97 a răspuns:

HostName: StrikeArena RPG [0.3x]
Address: 94.176.163.54:7777
Players: 26 / 60
Ping: 98
Mode: SA v5.7.7
Map: Los Santos Deci cred ca o sa iti placa! Seara suntem cam 30 d eplayeri ..serverul este la incpeut! Poti avea 5 masini personale multe chestii frumoase avem sisteme de eventuri faine! MAi multe gasesti pe server! Te astept! big grin

| yabadabadoo a răspuns:

Samp.vibeplay.ro

Community : www.vibeplay.ro/forum