| skirlex a întrebat:

Dau funda ajutati-ma si pe mine cu o parere cei care se pricep ce placa video dintre urmatoarele sa cumpar pentru gaming dintre acestea : http://www.emag.ro/......Q1FKBBBM/, http://www.emag.ro/......V5CXBBBM/, http://www.emag.ro/......E5Z3KBBBM/ dau funda

Răspuns Câştigător
| asasinkreedz a răspuns:

O luam pe rand! Prima placa ATI HD4850 1GB GDDR3 256 bit! Se zice ca placile ATI sunt cele mai bune pentru jocuri! Doar pentru jocuri! Dar problema este ca sunt instabile, adica, driverele s-ar putea sa nu mearga! A doua placa nVidia GT 630 2GB GDDR3 128 bit! Placa este puternica, are 2 GB deci tine, dar 128 bit..nu prea este o afacere buna! Biti aia conteaza la o placa video deci facem tot posibilul sa fie cat mai mare! A trei placa nVidia GT630 1GB GDDR3 ar fi o optiunea dar e mai mica ca cea de sus deci..nu ar fi o afacere buna.Am observat ca placa ATI are o frecventa mai mica(MHz) fata de cele de mai jos deci facem asa. Vrei o placa cu viteza de procesare mai mare? Iati nVidia fiindca merge si pe jocuri. Vrei o placa numai pentru jocuri dar cu viteza de procesare mai mica.ia-ti ATI! ATI am si eu HD4550 de 512 mb si merge destul de bine.

| skirlex explică (pentru asasinkreedz):

Multumesc de sfaturi deci pana la urma sa iau ati 1 gb si 256 biti nu?

| asasinkreedz a răspuns (pentru skirlex):

Asta ar fi o afacere buna! Poti sa rulezi vreo 2-3 poate chiar 4 ani cu ia pana faci rost de bani sa o upgradezi.De exemplu una din categoria HD7000! Bafta la cumparaturi!

| Gabi05 a răspuns (pentru asasinkreedz):

Tu vezi ce tampenii vorbesti?
Busul nu conteaza, pentru ce atata bus, daca el e degeaba.

radeon fac drivere mai bune ca nVIDIA, nu vei gasi intabilitate.

Ia spune cand vei folosi 2gb vram pe o placa video low end?

Nu mai vorbi daca esti batut in cap si nu ai habar de nimic ce tine de gpu.

| asasinkreedz a răspuns (pentru Gabi05):

"Ba" copile tu invata sa vorbesti romaneste mai intai si dupa vino ca sa discutam da? Eu i-am spus din experienta unui alt coleg.Eu rulez cu acelasi tip de placa video pe care i-am recomandat-o da? Bun! Nu ma lua tu pe mine cu low end si cu alte chestii da? Bun.Revenind la incapabilitatea ta de a vorbi civilizat.Ai venit aici ca sa imi faci tu mie capul calendar? Sau ai venit sa te plangi ca nu ai luat tu funda sau alte chestii.Ca asta faci acuma. Daca aveai altceva de gand in afara de asta poate ii si spuneai ce trebuie sa ia! Ca la urma urmei asta a cerut omul da? In plus ATI este numai pentru jocuri deci nu vad ce i-am zis gresit in cazul lui! Placa este destul de buna ca sa mergi cu ea 2-3 ani! Eu merg cu un ATI HD4550 de 512mb RAM de 3 ani! Asa ca mai castiga si tu experienta si dupa poate iti si permiti sa mai gresesti gramatical! Bafta!

| Gabi05 a răspuns (pentru asasinkreedz):

Auzi "ratatule"ca altfel nu am cum sa iti zic,tu crezi ca pe mine ma intereseaza funda ta?
Ia uitete la profilul mei si dupa la al tau,vezi diferente?

"se zice ca placile ati sunt cele mai bune pentru gaming", esti penibil, nu conteaza daca e Amd sau nVIDIA, daca sunt bune si ruleaza orice la ultra nu conteaza.

Sunt instabilelaughing
Amd fac drivere mai bune ca nVidia, si mai optimizate(daca ai auzit de cuvantul asta).

Gt630 2ggb ddr3 128bit e puternica la tine.Aia 2gb sunt degeaba dar ce sa stii si tu.

Ai grija cu cine vorbesti cu "bai copile" ca nu suntem de aceiasi varsta.

Sa iti mai zic ceva, esti "pamant de flori", tu nu ai avut de ce sa te iei, si te-ai luat de scrisul meu.
Cand tu inveti IT atunci sa stai de vorba cu mine

"Ati e numai pentru jocuri" dar nVIDIA ce are ma?
Seria gtx700 e peste radeon asa ca ciocu mic.

Ai ramas rau de tot in urma cu tehnologia.

Placa video e buna sa duca 2-3ani cu ea,laughing
Placa aia daca mai duce cateva luni e mare lucru.

Nici hd7850 nu mai duce 2-3ani da pai furnica de hd4850.

Eu am experienta de doua ori mai multa ca a ta,tu ar trebui sa mai inveti ceva It.

Cat despre gramatica mea, nu te priveste, ce te **** pe tine grija daca eu scriu corect sau nu.

E normal sa gresesc cand va oameni care recomanda tampenii si pe deasupra, o tin pe a lor cu busul si vram.

Sti ceva?
Busul si Vram-ul sunt inutile, dar tu ce sa stii.

Cand vei invata ce conteaza pe gpu atunci sa stam de vorba.

Bafta la documentat.

| asasinkreedz a răspuns (pentru Gabi05):

Iti mai zic odata copile inceteaza ca te reclam! Suntem de aceeasi varsta? Esti un copil in fata mea.Habar n-ai cum sa te adresezi.Scuipi si injuri peste tot, ca sa nu mai vorbesc de cum te-au educat pe tine parinti.Nu sunt eu cine stie ce in IT dar macar am fost educat cum trebuie.Cum? Sa ignor copilasi ca tine acuma dispari! Bafta.(Nu mai raspund la topicul asta nici daca as vrea)

| Gabi05 a răspuns (pentru asasinkreedz):

Auzi jegule, tu sa nu mai zici ceva de parintii mei.

Nu ai ce sa mai zici in fata la adevar si te iei de scrisul meu.
Penibil