| Eduard619 a întrebat:

Http://www.emag.ro/......EQ1FKBBBM/ pentru aceasta placa video trebuie sa ai anumite cerinte in pc?

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Trebuie ca placa de baza sa suporte pci-e si ca procesorul sa fie mai rasarit sa nu limiteze.
Vrei sa cumperi placa sau ai cumparat-o?

Placa aia e veche de 4ani nu mai tine pasul cu cerintele jocurilor de azi

| Jackster a răspuns (pentru Gabi05):

Procesor mai rasarit sa nu limiteze? Tu nu vezi ce dinozaur e placa aia? laughing

| sltlp a răspuns (pentru Jackster):

Si ce daca e dinzoaur. Daca gandim de dinozauri, hai sa raportam ceva cu dinozauri: cat consuma, ca sparge consumul, plus ca exista placi cu mult mai perforamnte care consuma si de 4 ori mai putin.
Pe principiul asta, de ce nu isi ia un 7900 gtx...

| Eduard619 explică (pentru Jackster):

Eu vad pe game debate ca ar merge pe multe jocuri noi straight face

| Jackster a răspuns (pentru sltlp):

Eu ziceam ca nu exista procesor care sa limiteze acea placa video. =/

| sltlp a răspuns (pentru Jackster):

A, acum m-am prins. Credeam ca prin dinozaur te-ai referit la "cat de puternica e".

6 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Placa aia video are dezavantaje mari
1.Consuma foarte mult
2. Zgomot infernal
3.Este foarte fierbinte
4.Este foarte veche
5.Jocuriile noi cer Dx11, placa aia suporta doar dx10, deci nu vor merge
Placa aia video este = cu hd6670 cu ddr5, care consuma mai putin, e mai rece, mai silentioasa, are dx11, la rezolutii mici se descurca in jocuri
http://www.pcgarage.ro/......8-bit-vga/