| catalin98811 a întrebat:

Dau funda, ce ziceți merita sa cumpăr acest PC, adică mă va duce fifa18, pubg, csgo, gta5, măcar 2 3 ani? Vreau argumente.

Procesor AMD FX X6 6300, 3500MHz, 14MB, socket AM3+
*Placa video GIGABYTE Radeon™ R7 370 OC WindForce 2X, 2GB GDDR5, 256-bit
*HDD WD Blue 1TB, 7200rpm, 64MB cache, SATA III
*Sursa nJoy Titan 600, 600W Real Power, PFC Activ, 80 Plus Bronze
*Memorie HyperX FURY Blue 16GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V
*Placa de baza Gigabyte 970A-DS3P, Socket AM3+
*Cooler Procesor Cooler Master Hyper 212 EV compatibil Intel/AMD
*Samsung SH-224DB SATA Multi CD/DVD Writer Optical Drive
*3 Ventilatoare Thermaltake Pure 12, 120mm, 1000 RPM
*Carcasa DeepCool Tesseract BF, Mid Tower, ATX, Negru

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Nu te va tine, deja procesorul e depasit iar placa video e la limita pentru ultimele jocuri! Nu merita!

| spaiNNcs a răspuns:

Jocurile pe care le-ai enumerat o sa-ti mearga ok in cs go de exemplu o sa ai fps 150+ fara discutii ceea ce este perfect. O sa iti mearga si jocurile ce vor aparea dar nu te astepta la extra sau high. Pe low o sa fie ok.