| xXxBadBoysxXx a întrebat:

Salut vreau sa stiu daca am un pc bun pentru jocuri macar din 2013.
Componente:
Procesor Intel® CoreTM i3 3250, 3500MHz, 3MB, socket 1155, Box
Placa video Gainward nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E
Memorie Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz, Non-ECC
Placa de baza Gigabyte H61M-S2PV, socket 1155
HDD WD Blue, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3
Cooler Thermaltake Contac 16 compatibil Intel/AMD
Ventilator Cooler Master SickleFlow, 120mm, 2000 RPM, Led albastru
Casti cu microfon Genius HS-05A

In general vreau sa-l folosesc pentru gaming!
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| Katczinsky a răspuns:

Procesorul e bun; dar mai bun ar fi fost i7. Totusi si cu i3 rulezi foarte bine in gaming. Asa ca nu cred ca ar fi o problema decat aca vrei sa joci joci in 2013 la ultra.
Ar mai trebui niste RAM (inca 4 GB). Placa de baza iti suporta si 16 GB RAM. Placa Video e buna. Doi GB e mai mult decat suficient.
HDD bun. Sistemul tau e unul performant, asta-i sigur. Poate rula jocuri noi, dar pe cele ultime care au aparut si care vor aparea in 2014 ar putea avea probleme. (in special din cauza RAM).
Daca mai pui cateva placi RAM si un i7 (nu e necesar, poti sa pastrezi i3, e foarte bun) o sa ai un PC best pentru urmatorii ani.

| xXxBadBoysxXx explică (pentru Katczinsky):

OK iti multumesc.Si ai funda

| Katczinsky a răspuns (pentru xXxBadBoysxXx):

Cu mare placere. Have fun.

| xXxBadBoysxXx explică (pentru Katczinsky):

Este mai bine asa:
Procesor Intel® CoreTM i3 3250, 3500MHz, 3MB, socket 1155, Box
Placa video Gainward nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E
Memorie Kingston 8GB, DDR3, 1333MHz, Non-ECC, sunt 2 placi ram
Placa de baza Gigabyte H61M-S2PV, socket 1155
HDD WD Blue, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3
Cooler Thermaltake Contac 16 compatibil Intel/AMD
Ventilator Cooler Master SickleFlow, 120mm, 2000 RPM, Led albastru
Casti cu microfon Genius HS-05A

TOTAL:1800lei

4 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Salut,da este destul de bun, doar ca ar mai trebuii o placuta de 4 gb ram si e perfect, cu asta poti juca far cry 3, tot ce tine de call of duty, toata seria battlefield si multe altelehappy