| Mihneam_3092 a întrebat:

DAU FUNDA! Nu mi se aude sunetu nici in boxe nici la casti dar in bara imi zice ca se aude. si cand vorbesc la microfon se aude straight face care stie ce sa fac? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Intra la Master Volum si verifica toate volumurile de la boxe, microfon etc. si daca tot nu se aude verifica la "Realtek HD Audio Manager", apoi in "Audio I/O" si la "Analog" o sa iti arate la imaginile 2 cu boxele o mufa cu verde si daca este colorat cu negru inseamna cu nu merge. Te rog sa te uiti in spatele PC-ului si acolo sunt niste mufe colorate si cablul negru ( de la boxele PC-ului tau) se baga in mufa verde NU in cea neagra! si apoi intra din nou la "Audio I/O" si apasa "PLAY" pe poza din stanga si sigur va merge!

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Intra la Master Volum si verifica toate volumurile de la boxe, microfon etc. si daca tot nu se aude verifica la "Realtek HD Audio Manager", apoi in "Audio I/O" si la "Analog" o sa iti arate la imaginile 2 cu boxele o mufa cu verde si daca este colorat cu negru inseamna cu nu merge. Te rog sa te uiti in spatele PC-ului si acolo sunt niste mufe colorate si cablul negru ( de la boxele PC-ului tau) se baga in mufa verde NU in cea neagra! si apoi intra din nou la "Audio I/O" si apasa "PLAY" pe poza din stanga si sigur va merge

| FemeiaPisică a răspuns:

"Realtek HD Audio ManageR" il gasesti in Meniul start, in "Setting', intri in "Control Panel" si acolo sunt 37 de foldere.Cauta un folder numit "Realtek HD Sound Effect Maneger".

| FemeiaPisică a răspuns:

Le-ai gasit?

| razvy2011_4706 a răspuns:

Pai treaba e ca nu mere si microfon si boxe scoate microfonu si o sa mearga si boxele

| Mihneam_3092 explică:

Unde e realtek hd audio? unde e asta?