| RobyTheWest a întrebat:

DAU FUNDA!
Vreau sa fac un server minft fara hamachi dar nu se pot conecta si prieteni mei folosind IPul meu external, m-am gandit ca e de la Port forwarding, am IP dinamic(nu stiu cum sa-l fac static), la port: am pus 25565, si la Private IP am pus IPul de la IPv4...l-am testat dupa cu un program instalat de pe internet si mi-a dat succes, dar eu nu am minecraft original eu si prieteni mei folosim Minecraft SP asa ca nu stiu ce trebuie sa-i fac sa mearga si la ei ( eu pot intra cu internal IP) am vazut la alti ca fac ceva la DMZ dar nu stiu ce sa pun acolo.

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| xG0dLik3x a răspuns:

Daca ai facut serverul prin Bukkit trebuie ca fiecare din prietenii tai si tu inclusiv sa aveti cont premium. Daca este facut fara Bukkit va merge. Daca sti acolo la "server.properties" undeva scrie "online-mode".Pe Bukkit nu poti sa-l tii pe "false" se pune singur pe "true"

Sper ca te-am ajutat!