| TheMadKing a întrebat:

De 800 de euro pot să îmi fac un calculator de gaming cu care aș putea juca jocurile mai noi la setari medii spre high in 60 fps 1080p?
Dacă da, ce componente aș putea cumpara in așa bani sau să merg pe un laptop cu rtx 3050 și Intel i5 11400h?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păcat c-ai renunțat la ăsta

https://www.emag.ro/......DGW6HZMBM/

| visan321 a răspuns:

Nu lua laptop pentru gaming, niciodată.
PC găsești sh făcute pe piese noi nouțe cu garanție pe olx la 800 de euro o grămadă, placa video în bugetul asta îți sugerez amd, bate toate Nvidia care sunt accesibile la preț, 3050, 3060 și 4060. Amd au modele puternice și ieftine, eu am de 2 luni luata de noua un 7900xt, duce orice la ora actuala și încă câțiva ani buni, ai grija la procesor, bottleneck ul e un factor de luat în calcul.

| TheMadKing explică (pentru visan321):

Da, dar eu nu stau mereu acasă ca să ma folosesc de desktop