| ningeago a întrebat:

De ce cand imi conectez castile la pc imi arata ca tot boxa e conectata si melodia se aude rau.Cand intru in Control Panel la sound imi arata ca sunt conectate boxele (speakers) iar la casti(Headphones) imi arata,, Not plugged in" desi ele sunt conectate (din toate acestea rezulta ca mi-ar confunda castile cu boxele si de aceea se aude rau)!

Răspuns Câştigător
| MiHaiTzAAA1997 a răspuns:

Presupun ca ai Windows Vista/7/8.
Aici e problema setarii frecventei sunetelor. Uite un tutorial cum poti modifica frecventa audio https://www.youtube.com/watch?v=w35awlUQegs

| MiHaiTzAAA1997 a răspuns (pentru MiHaiTzAAA1997):

P.S: Headphones sunt de fapt castile alea pentru telefoane, nu cele pentru PC.

2 răspunsuri:
| TnT123 a răspuns:

Ai incercat sa bagi ambele mufe. Poate ai bagat doar una