| Floria_Marius_1997 a întrebat:

Salut,ieri mi-am reinstalat Windows-ul, de la XP am trecut la 7Ultimate.Am intrat in Windows mi-am instalat toate driverele folosind programul (3DP Chip) dar, o mica problema, nu am SUNET.In Device Manager e totul ok, in 3DP Chip zica ca e instalat dar,acea boxa de jos micuta (iconita sunetului) arata un X cu rosu langa ea si nu am sunet deloc cand pun mouseul pe ea zice,,No speakers or headphones are plugged in".Si daca intru in >Control >PanelHardware and Sound > Adjust system volume imi zice ca,, no audio device is intalled" Daca ma ajutati imi fac 3 conturi si va dau funda de pe toate!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai cumva sunet Realtek? Acolo se intampla des asemenea fenomene, daca sistemul audio nu-ti recunoaste aparatele (difuzor, microfon etc) conectate la mufe.
Verifica daca mufele sunt introduse bine, culorile sunt potrivite (verde=difuzor sau casca, roz=microfon), respectiv daca sistemul de difuzoare este setat pe "stereo" (nu pe 5.1 ets).

| K0sti a răspuns:

Placa de baza are un producator, producatorul iti da driverele, TOTDEAUNA! Nu ati mai invatat asta?

| danutzu96 a răspuns:

Placa ta de sunet nu este recunoscuta. Este posibil ca 3dpchip sa instaleze un driver care nu se potriveste(mi s-a intamplat ). Ia programul AIDA64 si uitat-te la modelul ei si descarca-l de pe situl producatorului ( daca il gasesti, daca nu cauta si pe alte situri). Nu uita inainte de a instala driverul sa il dezinstalezi pe cel vechi. AA inca ceva, sa cauti pentru Windows 7 (32/64 depinde ce ai instalat) Nu pentru XP!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca bagi team viewer te rezolv tu toate driverele! Ce e cu programul ala? Am eu unul foarte, da-mi un mesaj daca vrei... te astept happy