| Grigore1239 a întrebat:

De ce imi merg greu jocurile online? Merg cam in reluare si nu stiu ce sa le fac..nu cred ca e de la placa video ca eu stiu ca astea online nu folosesc placa video dar in fine am un nVidia GeForce FX 5200 128MB.

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai un FX 5200, cu siguranta si procesorul are vreo 10 ani. Ce e de facut? Schimba risnita sau nu mai juca jocuri online!

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Grigore1239):

OK, deci cum ma gindeam, praf si pulbere. Am doua calculatoare cu procesoare similare care zac aruncate in cite un colt de prin 2007...

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Grigore1239):

Stai calm, ele sint trase pe dreapta din 2007, componentele sint de prin 2002-2003 - un Athlon XP 1700+ T-Bred a naibii de overclockabil, un Palomino 1700+ din seria aia mai rece, o placa de baza MSI cu video onboard, chipset nForce si SATA... nimic pretabil pentru gaming serios. Nici macar componentele la care am facut upgrade saptamana asta si le-am tras pe dreapta nu merita sa te arunci - ca idee, am avut un X2 4000+, 2GB ram, si diferenta pina la i3 2120 si 8GB ram plus un SSD pentru boot, pastrind aceeasi placa video (HD 4770 cu 512MB GDDR5) e co-lo-sa-la!

| ThEEmperoR a răspuns:

Jocurile online pe browser sau cele pe pc?

Răspuns utilizator avertizat