| Grigore1239 a întrebat:

De ce jocul Warzone 2100 nu-mi merge pe placa video nVidia GeForce FX 5200 128MB?

3 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Depinde si ce procesor ai, cati rami ai etc. Uite aici: www.systemrequirementslab.com/cyri/ Intri in acest site, scrii jocul pe care il vrei in dreapta lui "1" si dai "Can you run it". Acest site iti analizeaza sistemul si iti va spune daca jocul merge. Ai 3 linii: prima linie este cu rosu (nu merge), a 2-a inseamna ca merge dar sunt cerintele minime cerute de joc, iar a 3-a iti merge si inseamna ca jocul este recomandat!

Răspuns utilizator avertizat
| ThEEmperoR a răspuns (pentru Grigore1239):

Da... unele jocuri mai necunoscute in lume nu sunt inregistrate pe site. I-a programul gpu-z si cpu-z si vezi ce placa/rami/procesor etc. ai si vezi cerintele jocului pe net.