| anonim_4396 a întrebat:

De ce mereu cand vreau sa intru in GTA 3 sau Vice City imi da o eroare cu acest mesaj: "Grand Theft Auto VC cannot find enough available video memory" si la GTA 3 "Grand Theft Auto III requires at last 12MB of available video memory". Ce as putea sa fac sa imi mearga?

9 răspunsuri:
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema instaleaza VIA Chrome 9 HC IGP Family display

| PunisheR01 a răspuns:

Trebuie sa iti cumperi alt calculator sau alta placa video...100% placa video ti s-a stricat fiindca nu exista o placa video mai mica de 12MB.

| FlashGun a răspuns (pentru PunisheR01):

Pana ieri a mers bine tot...crezi ca ar fi din cauza ca am tinut prea mult PC-ul deschis?

| PunisheR01 a răspuns (pentru FlashGun):

Cred ca da...depinde de cati ani este calculatorul tau sau cat de mult a suferit la virusi si chestii. Poti sa reformatezi Windowsul eu am incercat si mi-a mers din nou dar mi s-a stricat pe urma placa si cand am reformatat Windowsul era stricata placa pana la urma sa agravat si... BUFF tongue

| FlashGun a răspuns (pentru PunisheR01):

Il am de aproximativ 3 ani si am reinstalat windows-ul de curand (deci nu cred ca are virusi). Prima data cand am luat PC-ul aveam XP dar cand mi s-a stricat, am zis sa pun 7 si am vazut ca se misca mai greu asa ca am bagat xp inapoi si pana azi nu a facut probleme.

| PunisheR01 a răspuns (pentru FlashGun):

Am avut aceeasi situatie ca a ta acum cateva luni.Numi mergea nici un joc se restarta calculatorul mai mereu etc.Da si eu am reinstalat Windows-ul si nu am mai avut probleme, dar, deodata antivirusul mi-a luat-o razna si mi-a bagat in carantina tot ce aveam ( inainte de a reinstala windows-ul care de vina era placa video ). L-am reinstalat si m-am jucat bine si frumoos pana am incercat sa ma joc un joc care mergea inainte. "click, CLICK". Astept eu astept si BANG..."The video card don't supported... " ceva de genu' asa ca mi-am schimbat placa video si a mers dupa tot si acum numai am probleme cu el. Si de 3 ani sa tii un PC e ceva + ca cred ca era cam slabut calculatorul tau sa se distruga asa repede.

| FlashGun a răspuns (pentru PunisheR01):

Pai vezi tu...eu stau mult timp pe zi la pc (cam 5 ore zilnic) si de asta te-am intrebat daca o fi de la faptul ca stau prea mult la el. Dar totusi, daca placa video era afectata, nu ar trebui sa nu imi intre nici pe desktop? + ca am o placa video cu un model vechi (Intel G33/G31 Express Chipset Family)

| PunisheR01 a răspuns (pentru FlashGun):

Placa video nu are treaba cu desktopul, aia ce zici tu e placa de baza daca ar fi afectata grav nu ti-ar mai merge calculatorul...Dar este de la placa video 100% + ca e model vechi si daca stai minim 5 ore pe el, da coltu' si el saracu big grin

| geani3001 a răspuns:

Ai placa video slaba.Ar trebui sa cumperi una.