| MiculPaharut a întrebat:

TPU!
Mi-am descarcat Gta Vice City mamaia si l-am instalat.
Cand am dat click pe el mi-a dat aceasta eroare:
"Grand Theft Auto VC cannot find enough available video memory"
Ce sa fac?
Eu nu cred ca am o placa de memorie praf ca m-am mai jucat si gta san andreas si gta 4 si vad ca acum de cand mi-am reinstalat windowsul nu mai merge nici un joc...
Ce sa fac?
Oare e din cauza ca am reinstalat Windowsul?

6 răspunsuri:
| AnaCool120 a răspuns:

Sterge-l si incearca sa-l instalezi din nou de pe alt website... Antivirus ai?

| RoyceRO a răspuns:

Salut. Ce windows ai? Sunt mai multe optiuni, dar in primul rand ar trebui sa indeplinesti cerintele minime ale jocului pentru a juca, care sunt acestea:
1. 800 MHz Intel Pentium III or 800 MHz AMD Athlon or 1.2 GHz Intel Celeron
2. 128 MB of RAM
3. 915 MB of free Hard Disk Space
4. 32 MB Video Card with Directx 9.0 compatible drivers. Daca le indeplinesti si tot nu merge, incearca sa urmezi pasii de mai jos:
1. Incearca sa instalezi ultima versiune de DirectX, adica DirectX 11.
2. Dai CTRL + Alt + Delete, Start Task Manager, Process, si acolo ai mai multe procese. Incearca sa le stergi pe cele care in dreptul ''Memory'' au cel mai mult K, precum 'MobileBroadband' la mine.
3. Seteaza rezolutia jocului la 640X480.
4. Instaleaza-ti cele mai noi drivere la placa ta video.
5. Cumparati un sistem nou, probabil al tau este vechi.

| MiculPaharut explică (pentru RoyceRO):

De unde bani de sistem nou daca alaltaieri mergea?

| parkouralex a răspuns:

Inlocuieste-ti placa video

| MiculPaharut explică (pentru parkouralex):

De ce ma daca imi mergea mai inainte