| Curbăt_Valentin_1989 a întrebat:

De ce nu imi merg jocurile pe telefon? Am un Huawei p9 lite 2017. Cand intru pe un joc nu mi se incarca deloc (ramane 0%) sau imi arata ecran negru. A inceput sa mearga asa de cand i-am pus un card de memorie de 8 GB. Are vreo legatura?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

N-ar trebui sa aiba legatura cu cardul. Sterge, reinstaleaza jocul, sterge cache-ul, incearca un update de sistem daca iti permite, maxim o resetare generala. Vezi si ce ai nevoie sa rulezi jocul acela, daca te lefonul tau e destul de "bun" sa-ti ruleze.

| Brisi12 a răspuns:

Salut! Nu are nici-o legatura cu cardul stai linistit, problema vine de altundeva, du-l la un service ceva si vezi ce iti spun aia de acolo.