| FlorinCiokan a întrebat:

De ce nu merge cs 1.6 pe win 8?
Imi scrie : " Thespecified video mode is not supported cs. The game will run now in software mode. Am dat update la placa video are ultimul driver instalat. La compatibily am dat si win 7 si win 8 tot nu merge...

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Da ce placa video ai? Ca din cate imi dau seama, e ca si cand placa ta video nu suporta open gl si te-a trecut pe software pentru ca placa ta video e prea slaba. Ce placa video ai?

| FlorinCiokan explică (pentru EnvyU):

Cum sa fie prea slaba. cs 1.6 e un joc super mic laughing) E incorporata. Pe windows 7 mergea. nu e de la placa video. trebuie ceva setari sigur.

| EnvyU a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Deci eu am jucat cs 1.6 pe Intel hd graphics, adica incorporata, si aveam 30-40 fps si in bataie aveam 20 fps, si tot asa ma trecea pe software, open gl ori nu mergea ori se vedea pixelat rau rau de tot, ia cauta pe net poate poti sa iti updatezi driverul la Intel hd graphics.

| OneCs a răspuns:

Eu am un pc foarte vechi, și cu toate astea îmi merge cs 1.6 perfect.