| TimmyRO a întrebat:

Am procesor AMD E-300 APU with Radeon(tm) HD Graphics(2CPUs),~1.3GHz pe laptop compaq presario cq57.L-as putea schimba cu unul dintre acestea? http://www.emag.ro/......0-si-200/c
multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu. Nu ai cum sa schimbi - alea is procesaore de desktop, alta treaba.

| TimmyRO explică (pentru sltlp):

Pai si cam unde as putea gasi procesoare de laptop?

| sltlp a răspuns (pentru TimmyRO):

Crede-ma, decat sa dai banii pe cpu de laptop, mai bine nu. Te ajunge pretul la peste 50% din valoarea lapop-ului. Sfat: daca vrei ceva mai bun, vinde ce ai acum, mai pune banuti si cumapara ceva nou. Poti sa intrebi daca vreiisa cumperi, s a faci o alegere ok, ceva performant, nu altceva slab.