| eduard2005 a întrebat:

De ce pe tableta mea in orice joc care intru ecranul se face negru si trebuie repornit? Cum sa rezolv problema?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Jocurile au niste cerinte ce trebuie respectate. Nu orice aplicatie e compatibila cu tableta ta. Ori de cate ori exista incompatibilitati, ecranul se face negru sau aplicatia refuza sa se deschida.
Daca jocul cere conexiune la internet, tableta trebuie sa fie conectata la o retea de net.

| NVRE a răspuns:

Problema poate fi de la display sau din cauza ca tableta nu mai este compatibila cu jocurile respective sau ar trebui sa iti faci actualizare la sistem sau tableta este incetinita din cauza unui malware.