| Vale2033 a întrebat:

De ce s-a inchis Need for Speed World?

Răspuns Câştigător
| Blacky6 a răspuns:

Din cauza hackerilor, erau prea multi, nu era un meci in care sa nu fie 1-2 hackeri si de acea s-a inchis dar acum am vazut ca s-a redeschis sub un alt nume, nu mai stiu exact numele dar oricum, are cerinte de sistem mult mai mari ca precedentul.

| Vale2033 explică (pentru Blacky6):

MERCI, si acel joc se numeste Need for Speed 2015

2 răspunsuri:
| HarleyQuinn a răspuns:

Tipii care lucrau pentru joc nu l-au mai dezvoltat deoarece erau ocupați cu alte proiecte.
Și probabil și din cauza comunității care devenea toxică și plină de hackeri.