| rapper_8029 a întrebat:

De ce uneori se blocheza calculatorul si merge ft greu?

Răspuns Câştigător
| Ceapone66 a răspuns:

Salut. Calculatorul iti merge greu si se blocheaza din multe motive dar cele mai evidente sunt urmatoarele:
- Ai o gramada de programe instalate care iti ocupa memoria virtuala, astfel ca Windows-ul are parte de mai putina si se va misca greu
- Harddisk-ul, cel pe care stochezi pozele, filmele, etc trebuie defragmentat din cand in cand ca sa se poata misca mai usor.
Cea mai simpla solutie ar fi sa descarci Glary Utilities. E un program gratuit care te ajuta sa scapi de astfel de incoveniente. Incearca-l si o sa vezi diferenta.