| Panteraa a întrebat:

De ce mi se blocheza google chrome? Cand il deschid calculatorul merge bine o vreme, dar dupa o ora sau mai putin chiar, se blocheza, nu mai pot intra nicaieri pe el si imi zice pagina indisponibila. Ca sa meraga din nou trebuie sa dau restart la calculator. Am sters si am reinstalat din nou de cateva ori chrom-ul dar tot asa face.

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Google Chrome consuma foarte multa resurse si isi face chiar si update care tu nici nu le stii.
2 Dar unele lucruri poate sa fie chiar de la pluginurile din chrome problema.
chrome://plugins/

3 Nu este vorba de niciun virus, daca era virus trebuia sa fie o problema cu CPU.

4 Poate sa fie ca nu este setat bine din setari (Settings), Proyx (de acolo vine conexiunea ta la internet de la Chrom).

5 Mult Succes.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Google Chrome ruleaza foarte greu atunci cand isi face update automat. Computerul se blocheaza complet si nu mai poti deschide nicio aplicatie. Eu asa patesc. Depinde si de ce sistem hardware ai si cum suporta programele instalate. Eu am renuntat la Chrome de multa vreme. Exista alternative spre care te-ai putea indrepta.

| LaurD3athAng3l a răspuns:

Foloseste opera este mai rapida.Si cred ca se blocheaza fiindca ai luat un pui de virus.

| popandau36 a răspuns:

Du-te unde il ai instalat si scaneaza-l. poate are virusi, daca nu are scaneaza Adobe, si daca nu au nimic, descarca-ti opera sau mozila.