| anonim_4396 a întrebat:

De ce mi se blocheza calculatorul din ora in ora iar eu trebuie sa il resetez?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi o piesa defecta sau sistemul de racire defect. Numai un meserias poate sa-si dea seama. Ia niste programe si vezi dupa o jumatate de ora ce temperatura ai: Speed Fan,
Core Temp / Versiuni standalone(nu necesită instalare): 32 Bit / 64 Bit
Real Temp. Daca te uiti pe net vezi si ce temperatura trebuie sa nu depasesca procesorul tau. Trebuie sa stii denumirea corecta. Poti afla cu CPU-Z.

| Borsko a răspuns:

Du-l la service, poate sa fie de la orice. Windows, HDD, sursa, etc.

| redacted a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... windowsul l-am schimbat acum 3-4 luni.

| redacted a răspuns (pentru redacted):

Si nu folosesc calculatorul prea des... 1- 2 ore pe zi.

| Salontanul a răspuns (pentru redacted):

Ce legatura are Windowsul cu racirea?

| redacted a răspuns (pentru Salontanul):

Nu are cum sa se incinga prea rau am precizat ca il folosesc 1-2ore pe zi.

| Salontanul a răspuns (pentru redacted):

Dupa o jumatate de ora se incinge in draci daca nu ai buna racirea.