| 123sar a întrebat:

De ceva vreme pe ecran mi-a aparut o dunga orizontala roz in partea de sus a ecranului foarte soft, nu ma deranjeaza asa de tare insa as dori sa stiu daca problema ar putea fi de la placa video? Trebuie sa o schimb? Adevarul e ca nu am o placa nu foarte buna e doar de 256 Mb ASUS o am de cand mi-am achizitionat PC aproximativ de 6 ani.Multumesc

2 răspunsuri:
| yooleonard a răspuns:

E posibil si de la un cablu din spatele moniorului, eu daca misc putin de el se face un fond albastru pe tot desktop

| 123sar explică:

Am miscat de mufa da nu e problema de acolo...Astept si alte pareri.