| AlinSihlanic a întrebat:

am si eu o problema am un laptop Asus si azi am observat ca pe ecran a aparut un fel de pata care nu este foarte vizibila dar ma deranjeaza, am incercat sa o sterg cu servetelele umede si uscate dar tot nu s-a dus ce pot face? daca pata este cumva prin interiorul ecranului sau daca este pe partea din fata cum o pot sterge? Ma poate ajuta cineva dau Funda!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca e pe partea din fata incearca cu o solutie, sau cu cif/pronto. Daca nu se ia si e pe interior, nu prea ai cum.Sau poti incerca asa daca ai problema asta:
http://www.220.ro/documentare/Cum-Sa-Repari-Un-Ecran-Cu-Plasma/VaTWCs8v5c/

| AlinSihlanic explică (pentru CM7YRE):

Ok o sa incer prima varianta... daca o fac pe a 2 cred ca in 2 secunde e bun de dus la reparat laughing