| vaslui a întrebat:

De fiecare data cand aprind calculatorul incepe se bipaie si nu apare nimic.
CE TREBUIE SA FAC?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cate beepuri sunt? Cate scurte, cate lungi? Uite aici cateva coduri audio la botare http://www.pcmhz.com/articole/tutoriale/1515-coduri-de-eroare-bios-beeps

| CryShiAtat a răspuns:

Dacă tu când îl aprinzi se aude sunetul ca şi cum s-ar aprinde însă ecranul este negru sunt mai multe posibilităţi:
-fie monitorul nu este conectat bine la unitate
-fie trebuie deschisă unitatea şi aspirată de parf (la mine asta s-a întâmplat)
-fie trebuie pus un nou windows
-fie în cel mai rău caz ţi s-a ars placa de bază însă mă îndoiesc deoarece astfel nu ţi s-ar mai fi aprins deloc.
Sper că te-am ajutat! :*

| RSfan a răspuns:

De normal pcu tiuie cand il deschizi atunci cand ai o placuta ram arsa sau incompatibila