| dragoshudita a întrebat:

De vreo luna de zile mi-am cumparat o placa video noua compatibila windows 7.De ce mai multe ori mi se inchide automat calculatorul dupa aproximativ 2-3 ore functionare.De ce? Apoi daca vreau sa il deschid:
1-porneste unitatea, monitorul nu
2-porneste tot dar cand trebuie sa scrie starting windows scrie resuming windows
dau restart.
3-porneste si imi apare ceva de genul "delete..." dau enter si se deschide calculatorul.
DE CE? Dau funda aceluia care ma ajuta sa rezolv problema.

4 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Verifica daca ventilatorul placii video se roteste usor doar sufland peste el. Daca placa video se supraincalzeste, pentru siguranta pc-ul se restarteaza\inchide.

| dragoshudita explică (pentru Iwao):

Bun se supraincalzeste.sa zicem
da de ce porneste asa de greu
?

| Iwao a răspuns (pentru dragoshudita):

Apesi Ctrl + Alt + Del in timpul cand apare mesajul si selectezi optiunea 2
Se sterg datele de restaurare si continua, continua sa apara dezactivezi sistem restore.

| iordy007 a răspuns:

Pai s-ar putea sa fie din cauza prafului, poti desface calculatorul si sa-i stergi componente, deoarece posibil sa fie praf pe paletele cooleruluii si acesta ii ingreuneaza functionarea;

sau poate fi vreun virus, poti reformata calculatorul si sa reinstalezi windowsul, daca nici atunci nu merge posibil sa fie sursa slaba din cauza noii schimbari si e nevoie sa consulti un expert